Skip to content

Renginiai Italijoje

„Walkscape“ – Torrente Parma (2022)

„Walkscapes“ Parmoje vyko 2022 m. birželio 13–17 d. Pasirinkta vieta buvo Parmos upė, o tema – jos sąsaja su miestu, infrastruktūra ir istorija. Veikla buvo pristatyta ir organizuota kaip 5 dienų trukmės seminarai su įvairiais užsiėmimais:

  • 13.06.2022 Walkscape: Miesto tyrinėjimas palei upę.
  • 14.06.2022 Konferencija: Pasivaikščiojimas kaip estetinė praktika, pokalbis su Francesco Careri.
  • 15.06.2022 Seminaras: Nuo radikalios architektūros iki laipsniškos urbanistikos. Savikonstrukcijos pratybos.
  • 16.06.2022 Walkscape: Miesto tyrinėjimas ir gamtos stebėjimas.
  • 17.06.2022 Meistriškumo kursai: Peizažo fotografija.

 

Seminare dalyvavo daugybė universiteto studentų iš įvairių fakultetų. Seminaro tikslas buvo juos supažindinti su „Walkscape“ temą ir suteikti tarpdisciplininių žinių, kad jie galėtų parengti trejopo pobūdžio darbus: architektūrinius projektus, fotografijos projektus arba meninius darbus. Prie seminaro organizavimo prisidėjo asocijuoti partneriai Unione degli Universitari Parma (UdU) ir „Circolo Arci Post“ bei Parmos universitetas, suteikęs patalpas konferencijoms ir seminarams.

Interaktyviame žemėlapyje galite susipažinti su maršrutais, kuriais buvo keliaujama ir kai kuria seminaro metu parengta medžiaga:

 

Embedded Google Map
Embedded PDF

Savaitės darbotvarkė:

1 Diena. Miesto tyrinėjimas palei upę.

13.06.2022

Maršrutą surengė Laboratorio Urbano di Prossimità – APS, su architektu Gabriele Nicoli.

2 Diena. Pasivaikščiojimas kaip estetinė praktika.

14.06.2022

Prof. Francesco Careri seminaras, Università di Roma Tre.

3 Diena. Seminaras: Nuo radikalios architektūros iki laipsniškos urbanistikos. Savikonstrukcijos pratybos.

15.06.2022

Taktinio urbanizmo ir savikonstrukcijos seminaras.

Kuratorius – Francesco Caneschi, Porto universiteto Architektūros fakulteto mokslų daktaras.

4 Diena. Miesto tyrinėjimas ir gamtos stebėjimas

16.06.2022

Maršrutą sudarė gamtininkai Franca Zanichelli ir Francesco Mezzatesta.

Konkursas

Seminaro metu vyko konkursas architektūros studentams, norintiems pateikti idėjų ir projektų, susijusių su upės rekonstrukcija.

Čia rasite konkursą laimėjusį Alessandro Biacca darbą, kuriame siūloma Parmos upės vagoje įrengti akmens pėdas.

Aprašymas:

AKMENS PĖDOS

Upių vagos, tokios kaip Parmos, besidriekiančios aplink silpną liniją, skiriančią vandenį ir žemę, vadinamos „nestabiliais kraštovaizdžiais“, nes joms būdingi nuolat besivystantys vandens kanalai. Ši instaliacija skatina spontaniškai išnaudoti erdves, siekiant panaikinti atotrūkį tarp žmonių ir upės ir taip atkurti pastaruoju metu prarastą ryšį, pasitelkiant intervenciją. Šio darbo idėja yra susieti kraštovaizdį su istoriniais miesto pėdsakais, šiuo atveju – senoviniais tiltais, kurie laikui bėgant buvo nugriauti. Šiai instaliacijai būdingi monolitiniai blokeliai, išdėstyti prie senovinių vietų orientyrų, kurie paskatins lankytojus sulėtinti tempą, tyrinėti ir įsisavinti gamtos ritmą bei vandens lygio svyravimus, kartais paslepiančius gamtą. Naujai interpretuojant gamtos ir artefakto santykį, šios žmonėms sukurtos akmens pėdos bus išdėstytos vandenyje taip, kad kontrastuotų su sunkiai matomomis upės vagos formomis. Be to, blokai vandenyje sukels upės tėkmės pertrūkius, o šie sukels srovės pokyčius ir dėl šių veiksnių galės susikurti buveinės, tinkamos vandens gyvybei. Apibendrinant galima teigti, kad šių monolitinių objektų įrengimas padeda pažinti gamtą – Parmos upę, pabrėždamas natūralią vandens dinamiką, nesistengiant imituoti gamtinės formos.

Embedded PDF

Nuotraukų galerija

Vaizdo įrašai

Jungtiniai darbuotojų mainai Parmoje (2022)

Jungtiniai darbuotojų mainai vyko 2022 m. spalio 5–10 d. Parmoje, Italijoje. Šie mainai buvo puiki proga „eMundus“ įžengti į „Walkscapes“ pasaulį sukaupus LUP – APS ir „Walkscape“ seminaro Parmoje patirtis.

Šių mainų metu abi organizacijos turėjo galimybę susitikti, aptarti atliktus darbus, gautus rezultatus ir suplanuoti tolimesnę veiklą. LUP – APS apmokė Lietuvos dalyvius, kaip įgyvendinti „Walkscapes“, kaip sukurti tinkamą organizaciją ir kaip pasiekti atitinkamus rezultatus. „eMundus“ dalyviai pasidalino savo miestų atnaujinimo patirtimi ir pristatė kai kuriuos projektus, orientuotus į neformalųjį ugdymą, kad būtų galima pradėti galvoti, kaip apjungti šiuos du projektus.

Mainų metu buvo tyrinėjamas miestas, vyko du imitaciniai pasivaikščiojimai, kasdien vyko pristatymai ir diskusijos, taip pat buvo skirta laiko bendravimui ir ekskursijoms po Parmos miestą. Dalyviams buvo įteikti dalyvio pažymėjimai.

Stažuotojų mokymai – Maretto Dreamin'

2023 m. renginio metu taip pat dalyvavo 2022 m. seminarų dalyviai, kurie prisidėjo idėjomis dėl temos parinkimo, apimties ir metodikos. Taip jie įgijo patirties planuojant tokio pobūdžio veiklą ir įtraukiant jaunimą į edukacinę programą. LUP komandos nariai ir buvę seminarų dalyviai nusprendė ir toliau sutelkti dėmesį į Parmos upę, tačiau pakeisti veiklos temą ir metodiką.

Todėl renginys buvo padalytas į du etapus:

Meninė instaliacija ir nuotraukų rinkinys

Šio etapo tikslas buvo šiek tiek apžvelgti dabartinę padėtį aplink šiuolaikinį „Ponte Europa“ – paskutinį Parmos upėje pastatytą tiltą, kurio istorija gana kontraversiška. Po tiltu esančią erdvę užpildėme nuotraukų rinkiniu, vaizduojančiu Italijos pajūrio idealų turistinį gyvenimą vasaros sezonu, kad jį palygintume su dabartine visiškai prasta vietovės būkle. Žmonės galėjo prieiti ir įsiamžinti. Netrukus bus paskelbtas oficialus fotografijų projektas, kuriame bus publikuojami instaliacijos momentai ir žinutės, surinktos iš projekto dalyvių.

Miesto tyrinėjimo veikla

Tą pačią dieną komanda surengė ekskursiją po miestą. Ekskursijos metu daugiausia dėmesio buvo skiriama mitologinei Maretto istorijai – tam tikrai upės vietai, kur 60–70-aisiais metais jaunimas leisdavo laisvalaikį ir poilsiaudavo paplūdimyje netoli miesto centro. Istoriniuose pasakojimuose ši vieta, priklausomai nuo šaltinio, nurodoma skirtingose vietose, o prisiminimai apie ją netrukus išblės, nes paskutiniai žmonės matę šią vietą, jau yra pensinio amžiaus. Šią ekskursija įkvėpė pasakojimai apie senus laikus, kuomet žmonės upėje maudėsi, žvejojo ir prie jos poilsiavo, o dabar jauni žmonės kalba apie upės taršą. Ekskursija prasidėjo nuo fotosesijos vietos ir tęsėsi iki nepažintos teritorijos, kad iš naujo būtų atrasta Maretto legendą.

Embedded Videos

Abi veiklos buvo susijusios su pastangomis susigrąžinti nuosavybę į apleistas ir pamirštas mūsų miesto erdves.

Galiausiai dviejų skirtingų etapų dalyviai kartu pasidalijo įspūdžiais apie pagrindinę renginio temą. Buvo nuodugniai apsvarstyti šios vietos atnaujinimo būdai, atsižvelgiant į upės istorinę svarbą miestui ir jo gyventojams. Visi skirtingi pasiūlymai bus išsamiai aprašyti projekto politikos dokumentų rinkinyje.

Embedded Videos
Skip to content